CariereInIT- primul târg de joburi destinat persoanelor din IT

Din oraş Social

Societatea Hermes (Organizația studenților de la Facultatea de Matematică și Informatică) împreună cu IntegralHR orgazinează în datele de 21-22 martie 2012 evenimentul CariereInIT, prin care doresc să aducă reprezentanții companiilor locale de software și tinerii studenți, sau viitori angajați împreună pentru un plus de dinamică industriei.

Evenimentul se va desfășura la Facultatea de Studii Economice și Gestiunea Afacerilor din cadrul UBB, între orele 9-15.

CariereInIT este evenimentul organizat de către studenți pentru studenți și nu numai, iar prin acest eveniment organizația dorește să dea oportunitatea studenților de a lucra în domeniul IT și de a oferi companiilor de software posibilitatea de a-și reîmprospăta forțele prin intermediul unor minți tinere și capabile.

Grupul țintă căruia se adresează aceste eveniment sunt studenții de la Facultatea de Matematică și Informatică, dar și celor cu un profil tehnic asemănător.

În urma acestui eveniment participanții au ca oportunitatea găsirea unui job în domeniu sau participarea la un intership într-una din diferitele campani organizate.

Mădălina Gorschi