DEZBATERI GĂZDUITE DE UBB ÎN CADRUL HERBSFEST

Din oraş UBB

Universitatea Babeș-Bolyai vă invită să participați la dezbaterile organizate, în parteneriat cu Clubul Oamenilor de Afaceri de Limba Germană din Transilvania de Nord, în perioada 29 – 30 septembrie 2017, în cadrul Festivalului Economiei Germane, în prezența specialiștilor în probleme de educaţie, politică și economie europeană.

Programul dezbaterilor găzduite de UBB va începe în data de 29 septembrie 2017, la ora 14.30, cu evenimentul tematic „10 ani de la aderarea României la Uniunea Europeană”.

Ziua de sâmbătă, 30 septembrie 2017, va fi marcată de dezbaterea cu tema „Investiţiile în învăţământ – baza dezvoltării economice”, eveniment care va începe la ora 12.00, respectiv de dezbaterea tematică intitulată „Puterea economică germană şi influenţa acesteia asupra structurii economiei româneşti”, programată la ora 15.00.

Toate evenimentele vor avea loc în Aula Magna a Universităţii Babeş-Bolyai (str. M. Kogălniceanu nr. 1).