Agenda de divertisment (26 martie-2aprilie)

Planificați-vă farsele, atent alese, la o cafea bună sau de ce nu, chiar la o piesă de teatru ce vă poate insipra o noua idee. Fiți blânzi, iar în caz de urgențe adăpostiți-vă la un eveniment bine ascuns printre rândurile de mai jos.

Luni 26.03.2012

•             Objet-Zsolt Berszan – Fabrica de pensule, 10:00

•             Patimă și viciu, artă și fum – Biblioteca Centrală Universitară(BCU), 08:00

•             Expoziție + Performance ”Time & Life” – Vlad Căpușan – Ataș Project Space, 10:00

•             Lunea de bere – Le General, 16:00

•             Start your week – Ce? Pub, 18:00

•             Aniversarea – Teatrul Maghiar de Stat, 20:00

•             Milonga de Havana – Havana, 21:00

•             Warm-up Party – Janis Club, 21:00

•             Retro Night Fever – Obsession the Club, 22:00

•             Student Party – Janis la Stuf, 22:00

•             Kiss the Party – After Eight, 22:00

•             Seara Fetelor – Janis Club, 23:00

Marți 27.03.2012

•             Objet-Zsolt Berszan – Fabrica de pensule, 10:00

•             Patimă și viciu, artă și fum – Biblioteca Centrală Universitară(BCU), 08:00

•             Expoziție + Performance „Time&Life” – Vlad Căpușan – Ataș Project Space, 10:00

•             Napalm Death – Flying Circus Pub, 19:00

•             Mojito Night – Ce? Pub, 19:00

•             Insula – Teatrul Național, 20:00

•             Alcoolicii – Teatrul Maghiat de Stat, 20:00

•             Warm-up Party – Janis Club, 21:00

•             Student Party – Bermuda’s Pub, 22:00

•             Student Night – Club Seven, 22:00

•             Singles Party – After Eight, 22:00

•             Karaoke cu MC – Janis la Stuf, 22:00

•             Girls Night Out – Phi18 Club, 22:00

•             Școala de Folk – Janis la Stuf, 22:00

•             Sară Studențască – Janis Club, 23:00

Miercuri 28.03.2012

•             Objet-Zsolt Berszan – Fabrica de pensule, 10:00

•             Patimă și viciu, artă și fum – Biblioteca Centrală Universitară(BCU), 08:00

•             Expoziție + Performance „Time&Life” – Vlad Căpușan – Ataș Project Space, 10:00

•             Órdógveró Jobaratok  – Teatrul de păpuși Puck, 18:00

•             Carmen – Opera Națională Română, 18:30

•             Artă – Teatrul Național, 19:00

•             Documentarul de Miercuri – Cinema Victoria, 20:00

•             Jazz Live – Casa Tauffer, 20:30

•             How to mix a drink – Ce? Pub, 21:00

•             Seară românească/S’ară maramureșană – The King by 2 minute, 21:00

•             Marcian Petrescu & Trenul de noapte – Casa Tauffer, 21:00

•             Warm-up Party – Janis Club, 21:00

•             The Mood Quartet – Janis Cultural Cafe, 21:00

•             Petrecerea Brățărilor – After Eight, 22:00

•             Karaoke Live – Havana, 22:00

•             Karaoke Night – Seven Club, 22:00

•             Moka Party – Ring Club, 22:000

•             Dubwizard|Missle| VJ Setsuna – Downtown, 22:00

•             Cocnert Marcian Petrescu & Trenul de noapte – My Way Club, 23:00

•             Magyar Party – Janis Club, 23:00

Joi 29.03.2012

•             Objet-Zsolt Berszan – Fabrica de pensule, 10:00

•             Patimă și viciu, artă și fum – Biblioteca Centrală Universitară(BCU), 08:00

•             Joia de 10 – Le General, 16:00

•             After Bank Party – My Way Club, 18:00

•             Vrăjitorul și corbul – Teatrul de Păpuși Puck

•             Serată Muzicală – Opera Națională Română

•             Hidden Night – Ce? Pub, 19:00

•             Zbor deasupra unui cuib de cuci – Teatrul Național, 19:00

•             Domnișoara Julie – Teatrul Maghiar de Stat, 20:00

•             Party for those who advertise – Euphoria Music Hall, 20:00

•             Cinemateca Tiff – Cinema Victoria, 20:00

•             U Man Music Fest #2 – Flying Circus Pub, 20:30

•             Jazz Live – Casa Tauffer, 20:30

•             Seară de romanțe – Janis Cultural Cafe, 21:00

•             Live Music & Dance – Havana, 21:00

•             Jazz Flavors with Aria Blues – Elements Cocktail Bar, 21:00

•             Warm-up Party – Janis Club, 21:00

•             Teatrul de Club – Diesel Club, 21:00

•             Rehab Nation – Gambrinus, 22:00

•             KaraROCKe – Hard Club, 22:00

•             Student Party & Karaoke – Phenomeno Club, 22:00

•             Retro Party – After Eight, 22:00

Vineri 30.03.2012

•             Objet-Zsolt Berszan – Fabrica de pensule, 10:00

•             Patimă și viciu, artă și fum – Biblioteca Centrală Universitară(BCU), 08:00

•             Don Quijote – Opera Națională Română, 18:30

•             Urban Cocktails Night – Ce? Pub, 19:00

•             Unchiul Vania – Teatrul Maghiar de Stat, 19:00

•             Nu trageți! Sunt deja moartă! – Teatrul Național 19:00

•             Concert Simfonic – Casa de Cultură a Studenților, 19:00

•             Silent Scream – Irish & Music Pub, 20:00

•             Band for Rent – Gambrinus Pub, 20:00

•             Jazz Live – Casa Tauffer, 20:30

•             Warm-up Party – Janis Club, 21:00

•             Special Night – Toskana Club, 22:00

•             The Magician + Missile&Goranga – Boiler Club,22:00

•             Coyote Ugly – Seven Club, 22:00

•             Hernan Cattaneo – Obsession The Club, 22:00

•             Concert Les Elephants Bizarres – Euphoria Music Hall, 22:00

•             Karaoke & Cover Party – My Way Club, 22:00

•             Ladies Night – After Eight, 22:00

•             Salsa Party – Havana, 22:00

•             Cover Party – Phenomeno Club, 22:00

•             Karaoke – Fabrica de Bere Ursus, 22:00

•             Bling Bling Night – Phi18 Club, 22:00

•             Bassline Business – Cleo Pub, 22:00

•             [a:rpia:r] (Raresh & Petre Inspirescu) – Midi Club, 23:00

Sâmbătă 31.03.2012

•             Objet-Zsolt Berszan – Fabrica de pensule, 10:00

•             Szegény Dzsoni es Arnika  – Teatrul de Păpuși Puck, 11:00

•             Nigel Kennedy Quintet – Teatrul Național, 20:00

•             Muzicanții din Brema – Opera Maghiară de Stat, 20:00

•             Warm-up Party – Janis Club, 21:00

•             Sexy Maid Party – After Eight, 22:00

•             My Way Chic Party – My Way Club, 22:00

•             Concert EMIL – Euphoria Music Hall, 22:00

•             Magique Night – Obsession the Club, 22:00

•             Retro Party – Phenomeno Club, 22:00

•             Toskana Nights – Toskana Club, 22:00

•             It’s Ce? Saturday Night  –  Ce? Pub, 22:00

•             Saturday Night Fever – After Eight, 22:00

•             Rock Show Night – Hard Club, 22:00

•             Goldies, but not just oldies! – My Way Club, 22:00

•             Muzică Live cu Floruț & Mihai – Janis la Stuf, 23:00

Duminică 01.04.2012

•             Objet-Zsolt Berszan – Fabrica de pensule, 10:00

•             Chat’elier powered by EnVogue – Uptown Arts Caffee, 15:30

Luni 02.04.2012

•             Objet-Zsolt Berszan – Fabrica de pensule, 10:00

•             Dracultura sau Proiectul Brand Stoker – Casa Tranzit, 20:00

•             Warm-up Party – Janis Club, 20:00

•             Retro Night Fever – Obsession the Club, 22:00

•             Lunea de bere – Le General, 16:00

•             Start your week – Ce? Pub, 18:00

•             Student Party – Janis la Stuf, 22:00

•             Kiss the Party – After Eight, 22:00

•             Sara Fetelor – Janis Club, 23:00

_______________

Ruxandra Pătrașcu-Maian