AUDIO | Expoziţia de fotografie “My space-my place” realizată în cadrul Zilelor Culturii Media

Cultură Din oraş

Fotograful Ruth Oren alături de studenţii de la jurnalism din cadrul Facultăţii de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării din Cluj-Napoca, au realizat expoziția de fotografie “My space-My place”. Evenimentul a avut loc în 22 mai 2018, la Muzeul de Artă din Cluj-Napoca.

La eveniment au fost  expuse materiale realizate de către Ruth Oren în orasul Haifa din Israel şi lucrări ale studenţilor, care au captat în fotografiile realizate spaţiul în care ei se regăsesc. Evenimentul a avut loc în cadrul Zilelor Culturii Media care se desfăşoară în perioada 18-25. Mai multe detalii despre acestea aflaţi în materialul audio de mai jos.

– Realizat de Miruna Aruxandei