11 minute fără gol, dar 1 victorie

Sport UBB Radio

“U” Jolidon a câştigat meciul împotriva celor de la HC Zalău cu 25-23, din etapa cu numarul XXII a Ligii Naţionale de handbal.

Meciul dintre cele două echipe a fost unul echilibrat. În prima repriză “U” a reuşit să se desprindă la două goluri, dar a fost egalată în ultimul minut a reprizei. Jolidon beneficiază de o aruncare liberă din care Daniela Crop înscrie cel mai frumos gol al meciului şi astfel “U”-ul câştiga prima repriză cu 14-13.

A doua repriză aduce mai puţine goluri din partea ambelor echipe, trei eliminări pentru Jolidon prin Daniela Brînzan, Alina Ţurcaş şi Laura Oltean şi 11 minute fără gol marcat împotriva echipei lui Gheorghe Tadici.

Principala marcatoare a Jolidonului a fost interul stâng, Daniela Crop cu 7 reuşite, fiind urmată de Florina Bîrsan şi Adriana Tudorache cu 5 respectiv 4 goluri.

Etapa următoare “U” Jolidon va întâlni în deplasare pe Rapid CFR Bucureşti, meci la care o să revină şi Simona Vintilă.