Victorie pentru handbalul feminin clujean

Din oraş Sport

Partida de handbal disputată ieri între studentele de la “U” Jolidon şi formaţia Tomis Constanţa s-a finalizat cu o victorie frumoasă în palmaresul clujencelorPartida de handbal disputată ieri, între studentele de la “U” Jolidon şi formaţia Tomis Constanţa s-a finalizat cu o victorie frumoasă în palmaresul clujencelor, cu scorul de 28-25 (13-13).

Meciul s-a jucat în deplasare, în cadrul etapei 24 a Ligii Naţionale iar pentru ” U” Jolidon au înscris: Ani-Senocico 9, Gherman 8, Bîrsan 4, Dîncă 3, Paraschiv, Oltean şi Joldes câte 1.  În urma succesului, elevele lui Gheorghe Covaciu s-au distanţat de pericolul retrogradării care le ameninţau etapa trecută.

În următorul meci  studentele  vor intalni pe data de 10 mai formaţia CSM Cetate Devatrans, iar cortina acestui sezon se va încheia pe 16 mai.

Alina Solovăstru

Foto: Laura Mureşan (arhivă)