Târg de cariere la Iulius Mall

Educaţie Eveniment

„Târgul de cariere”, eveniment ce reunește 30 de companii angajatoare, revine în Cluj-Napoca, în perioada 12-13 noiembrie, la Iulius Mall.

targ-de-cariere

Companiile angajatoare – nume ca E.On, BUW, Endava, Steelcase, McDonald’s, Dennemeyer etc. – se adresează în special tinerilor cu studii superioare, studenților, atât celor cu experiență pe piața muncii cât și celor fără experiență. Participanții la târg vor avea oportunitatea de a urma cariere în domenii ca: inginerie, contabilitate, marketing, servicii, economie etc.

Pe lângă ofertele de angajare, în cadrul evenimentului se vor susține o serie de workshop-uri, oferte de internship-uri, consultanță gratuită în carieră, sesiuni de training pe tema vocației și a progresului în carieră și oferte de voluntariat. O noutate la „Târgul de cariere” este secțiunea de oferte în educație unde 60 de universități din străinătate își prezintă programul de studii.

Detalii: http://www.targuldecariere.ro/

– Ștefan Văleanu