Google Online Marketing Academy la Cluj-Napoca

Educaţie Eveniment

oma

Astăzi a avut loc primul curs Google – Online Marketing Academy din acest semestru la Cluj-Napoca, în amfiteatrul 101 al Facultății de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării.

Deschiderea evenimentului a fost realizată de către Elisabeta Moraru, industry manager la Google, prezentarea ei bazându-se pe serviciile de marketing online oferite de către companie, cum ar fi Google AdWords, Google Analytics, Google Ads etc.

A doua prezentare a fost susținută de către Radu Ticiu, CEO la Start-Up Hub Timișoara, având ca subiect antreprenoriatul și în special afacerile de tip Start-Up.

Pe parcursul semestrului, studenții participanți vor putea să-și dezvolte cunoștințele de marketing online, direct de la specialiștii Google România cât și de la o serie de traineri calificați.

– Ștefan Văleanu