RIUF (Romanian International University Fair) la Cluj-Napoca

Educaţie Eveniment

Peste 35 de universități din străinătate își vor prezenta oferta de studiu în cadrul târgului educațional RIUF (Romanian International University Fair) marți, 18 martie la Casa de Cultură a Studenților din Cluj-Napoca.

png-riuf

Evenimentul își propune să unească studenții români și mediul academic internațional și totodată crează contextul ca aceștia să afle informații reale direct de la reprezentanții universităților. La târg, studenții vor putea găsi oportunități de studiu, atât în România cât și în afara țării, burse de studiu în străinătate și oportunități de dezvoltare personală pentru studenții ce vor să rămână în țară. (sursa: RIUF)

Înscrierea se face pe site-ul oficial RIUF.ro.