Reclame interzise la Maratonul Publicităţii

Eveniment UBB

Evenimentul Maratonul Publicităţii revine la Facultatea de Ştiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor, în 24 noiembrie, cu cea de-a şasea ediţie, având ca temă “Reclamele interzise”.

Evenimentul prezintă studenţilor câteva modalităţi de realizare a campaniilor publicitare, precum şi o mulţime de spoturi TV care s-au evidenţiat prin originalitate şi creativitate la nivel global.

Ediţia din acest an are ca temă “Reclamele interzise” cu titlul “Acces la interzis”.

Maratonul Publicităţii a început încă din 2006 iar de la an la an se bucură de tot mai mulţi participanţi.

Evenimentul va avea loc în sala A2 din incinta Facultăţii de Ştiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor şi îi va avea ca invitaţi pe Carmen  Hiticas – Project Manager Qual Media şi pe Eugen Albu – CEO al Qual Media.

Oana Alexa