Răspunsuri și experiențe, cu și pentru studenți

Din oraş

Centrul de Carieră UBB organizează și anul acesta evenimentul Meet the Future You la Cantina Studențească Hașdeu. Toți studenții care nu știu încă spre ce să se îndrepte sau își pun anumite întrebări legate cariera lor sunt așteptați miercuri începând cu orele 18 în sala C4.

Două mari companii, Yardi și EuroGSM le vor pune la dispoziție profesioniști din mai multe domenii, care le vor împărtăși atât experiențele lor cât și îi vor ajuta să înțeleagă lucruri privitoare la piața muncii.

Participarea este gratuită, iar cei care doresc să ia parte la eveniment vor avea de completat un formular online. Meet the Future You se află la cea de a doua ediție și este destinat tutor studenților, indiferent de anul de studiu.

– Miruna Aruxandei / Sursa fotografiei: www.startincariera.ro