Proiectul Grow din nou în liceele din Cluj-Napoca

Educaţie Eveniment

Proiectul național Grow  se va desfășura în perioada 22 aprilie-1 iunie 2013 în liceele din Cluj-Napoca și va fi promovat de AIESEC

Grow este un proiect național de educație non-formală, organizat de AIESEC Cluj-Napoca în colaborare cu Școala de Valori și susținut de Ministerul Educației Naționale.

Acest proiect are ca țintă elevi de clasa a 11-a sau a 12-a, pentru dezvoltarea acestora la nivel personal și profesional, în baza a 10 sesiuni de training susținute în limba engleză de către studenți internaționali, pe o perioadă de 6 săptămâni, din 15 iunie pâna în 31 iulie.

Principalele teme abordate sunt internaționalismul, conținutul îmbunătățit continuu și acoperirea națională, proiectul desfășurându-se în cele mai mari 14 orașe din România printre care București, Cluj-Napoca, Brașov și Timișoara.

Taxa de participare la acest proiect este de 50 de lei, iar elevii care doresc să participe se pot înscrie pe site-ul http://www.growedu.ro/ .

Mădălina Nica