Bazinul olimpic al UBB deschis pentru publicul larg

Din oraş UBB

Bazinul olimpic al UBB deschis pentru publicul largDe la începutul lunii februarie Complexul de Natație Universitas din cadrul Parcului Sportiv “Iuliu Hațieganu” al Universităţii “Babeş – Bolyai” s-a deschis pentru publicul larg  în timpul săptămânii între  orele 6 şi 22 dar şi în weekend-uri  de la ora 10 la 22.

Publicul are acces în permanență în acest interval orar prin achiziţionarea unui bilet sau abonament.

Beneficiază de facilități, prin reducerea tarifelor  studenții și angajații UBB pensionarii și persoanele cu dizabilități.

Complexul de natație oferă un bazin la dimensiuni olimpice, cu apă la temperatura de 26-28C  iar  calitatea constantă a apei este verificată chimic.

Serviciu de salvamari este prezent pe toată durata orarului de funcționare a bazinului.

[audio: http://radio.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/2010/02/spot-bazin-ubb-2.mp3]

Descarcă lista cu tarifele bazinului de aici

UBB Radio