AUDIO | WakeZ, noua aplicație „pentru somn”

Studenti

Trăim în era tehnologiei în care toate problemele noastre par să se rezolve prin… aplicații. Patru studenți de la Universitatea de Medicină și Farmacie „Iuliu Hațieganu” din Cluj-Napoca au identificat o nevoie a persoanelor care au o muncă foarte activă, iar ca să-i facă față trebuie să înceapă ziua cu multă energie.

Acest lucru are mai multe șanse să se întâmple dacă au avut parte o noapte liniștită și s-au trezit într-o anumită fază a somnului, atrag atenția tinerii mediciniști. Întreg fenomenul va fi posibil în curând prin noua invenție a studenților clujeni, aplicația „pentru somn” WakeZ, însoțită de un plasture lipit pe piele.

Mai multe detalii despre acest subiect, aflați în materialul audio de mai jos.

– Măriuța Pop / Sursa fotografiei: www.cluju.ro