AUDIO | Jurnalistul John Mastrini a susținut un workshop pentru studenții clujeni de la Jurnalism

Din oraş Studenti

John Mastrini a ținut un workshop la Facultatea de Științe Politice Administrative și ale Comunicării (FSPAC). Studenții departamentelor de Jurnalism și Media Digitală au învățat de la un jurnalist cu experință cum să creeze un material multimedia în timp real utilizând rețelele de socializare.

Subiectul prezentat în cadrul workshop-ului a fost Brexit-ul. Scopul acestei aplicații practice a fost de a le arăta tinerilor cum se lucrează într-o redacție. Mastrini a oferit sfaturi depre cum să lucreze cât mai rapid, eficient și cum să facă rost de informații valoroase.

Worshop-ul s-a desfășurat în cadrul Zilelor Culturii Media organizate de FSPAC.

– Iulia Magyari / Sursa fotografiei: fspac.ubbcluj.ro