Workshop pentru liceenii clujeni de Ziua Copilului

Din oraş

Proiectul „The Tutors” organizează în data de 1 iunie primul workshop destinat liceenilor, intitulat Dj Workshop. Elevul cel mai bun va fi DJ la un eveniment din cadrul Beard Brothers. La finalul evenimentului, zece persoane selectate vor primi cadou, cu ocazia Zilei Copilului, ședințe prin care pot să învețe mai multe despre pasiunea lor.

Proiectul vizează strângerea de fonduri pentru a sponsoriza și pentru a da burse elevilor care nu-și permit costurile aferente învățământului superior din Cluj-Napoca. Elevul care va beneficia de prima bursă este o fată din satul Măgoaja, județul Cluj, care își dorește să devină profesor în municipiul Cluj-Napoca.

Obiectivele proiectului sunt de a face mentorat pentru elevi și de a organiza diferite worshopuri prin care aceștia să-și descopere pasiunile. Rolul acestei comunități este de a crea legături și de a organiza schimburi de experiență între elevii de la școli diferite.

Proiectul „The Tutors” este creat de Beard Brothers.

– Miruna Aruxandei