Victorie facilă: “U” Cluj – CSM Suceava 3-0

Voleibaliştii Universităţii Cluj au câştigat meciul disputat împotriva celor de la CSMU LPS Suceava, scor 3-0 (25-18, 25-22, 25-19), partidă care a contat pentru etapa a V-a din Divizia A1 Masculin.

Debutul partidei a aparţinut sucevenilor care s-au aflat în avantaj până aproape de cel de-al doilea time out tehnic. Încet dar sigur, clujenii au echilibrat partida şi şi-au adjudecat primul set. Mai mult decât atât, după pauză, gazdele nu le-au mai dat vreo şansă adversarelor reuşind să facă 2-0 fără emoţiile din prima parte. Oaspeţii au avut trăsărire de orgoliu în setul decisiv, dar a fost prea puţin şi prea puţin pentru a le sufla clujenilor victoria.

Scor final 3-0 şi băieţii lui Mircea Dudaş aşteaptă duelul din etapa viitoare împotriva echipei CSMU Craiova.