Unde „ne” petrecem în week-end?

Din oraş Divertisment

A sosit week-end-ul, sesiunea a luat sfârşit şi cu siguranţă vrei să ieşi din casă cu prietenii. Fie că alegi să mergi la un party, la o cafea sau să vizionezi o piesă de teatru, UBB ţi-a pregătit agenda pe acest sfârşi t de săptămână.

Vineri, 18 februarie:

• Trupa Ragana vine în Gambrinus Pub, la ora 21:00.  Intrarea costa 10 lei.
  • Petrecere cu Yuffa şi Hardcore, la ora 22:00, în Flying Circus Pub. Intrarea costă 5 lei.
  • Lansare [a:rpia:r]8 cu Sneak&Radoo, la ora 23:00 în clubul Midi. Intrarea este 15/30 lei.
  • Clubul My Way  vă aşteaptă  karaoke live cu David &6 Marini, la ora 22:00. Intrarea costă 25 de lei şi cu reducere 15 lei.
  • „Cunoşti Calea Lactee?”, piesa trupei de teatru aternativ WaitingRoom Project, are loc la Fabrica de Pensule, la ora 20:00. Preţul este de 17 lei, cu reducere 12.
  • La Teatrul Naţional se va juca piesa „ Istoria comunismului povestită pentru bolnavi mintal”, de Matei Vişniec. Intrarea este 15 lei cu 50% reducere pentru elevi, studenţi şi pensionari.

Sâmbătă, 19 februarie:

• StereoFeelings – Inside Tour, la ora 21:00 în Irish Pub. Preţ 10 lei.
  • În pub-ul Ce? Vă aşteaptă la Jose Cuervo Night la ora 21:00.
  • East versus West la ora 21:00 în Le General Pub. Vă aşteaptă slagăre versus Singles, vodka versus whiskey, pionieri versus Boy Scouts, sushi versus bratwurst, East Coast versus West Coast, mici și grătare versus pizza.
  • În Stripes Café are loc Concert Liviu Bocănială, unul dintre cei mai consacraţi artişti de folk din Cluj , ora 21:00. Intrarea este 10 lei.
  • Norzeatic şi Khadja vor fi în Clubul Midi. Înainte de ora 00:00 intrarea va costa 15, şi după miezul nopţii 20 lei.
  • Teatrul Puck vă aşteaptă cu “Povestea munţilor albaştrii”, la ora 11:00.

Duminică, 20 februarie:

• Pub-ul Le Sultan vă aşteaptă la Chillout Sunday.
  • În Hard Club are loc Acoustic Sunday, un concert acustic de cover-uri rock alternativ, la ora 21:00. Intrarea este gratuită.
  • Piano live cu Amida&Roje are loc în Mz az Club, la ora 22. Intrare liberă.

Iar dacă nu te atrage niciunul din evenimentele de mai sus, cinematograful rămâne întotdeauna o alternativă. Distracţie plăcută!

Mihaela Creţu

Lavinia Adam