UBB participă la cel mai mare târg educaţional din Ungaria

Educaţie Eveniment

UBB

Între 21-23 ianuarie a.c., Universitatea Babeș-Bolyai va participa, pentru al patrulea an consecutiv, la Târgul Internațional “Educatio”.

Acesta găzduiește circa 150 de participanți, anual, iar organizatorii se așteaptă la aproximativ 30.000 de vizitatori în 2016. Categoria din care face parte UBB este cea a universităților străine, iar informațiile oferite pe parcursul celor trei zile vor viza procesul de admitere, ofertele educaţionale și viaţa studenţească din Cluj-Napoca. În prezent, numărul studenților din Ungaria, înscriși în anul I, depășește 100.

Târgul Internaţional „Educatio” există cu scopul de a conecta fiecare persoană sau instituție care ia parte la procesul de educație și cei interesați, fie că sunt părinți, studenți sau profesori. Mai multe informații sunt disponibile pe site-ul târgului.

Sonia-Alexandra Ichim / Sursa foto: news.ubbcluj.ro