"U" Cluj transmis la ProTV

Sport UBB Radio

Suporterii Universităţii îşi pot urmări favoriţii pe micile ecraneSuporterii Universităţii Cluj îşi vor putea susţine favorita şi din faţa micilor ecrane.

Postul local de televiziune ProTV va transmite în direct meciurile “studenţilor” de pe “terenul propriu” Clujana. De asemenea, jocurile vor fi retransmise, înregistrat, de televiziunea sport.ro.

„Vremea nu a fost prielnică pentru o premieră, însă transmisia nu a fost întreruptă. Suntem mulţumiţi de realizarea noastră şi vom continua cu difuzarea meciurilor Universităţii”, a declarat redactorul-şef al ediţiei de Transilvania ProSport, Cristian Cucolaş.

Prima transmisie de sâmbătă a fost cu ghinion pentru “U” Cluj care a pierdut cu scorul de 1-3 împotriva echipei Internaţional Curtea de Argeş şi a ajuns pe locul 11, cu 26 de puncte din 20 de partide.

Alina Solovăstru

Foto: ProTv Cluj