Concert caritabil Luna Amara, Autograf Grup şi 3:00 AM

Din oraş Eveniment

Studenţii geografi încearcă să strângă bani pentru tinerii bolnavi de cancerConsiliul Studenţilor de la Geografie împreună cu Club Autograf Cluj Napoca organizează în această seară, de la ora 21 un concert caritabil, în club Autograf.

Evenimentul intitulat “One for all, and all for one” are ca scop strângerea de fonduri pentru bolnavii de cancer şi cazurile sociale.

Preţul biletului este de 10 lei, iar suma strânsă va fi donată prin intermediul Crucii Roşii către Institutul de Oncologie “Ion Chiricuţă”.

În cazul în care evenimentul va strânge o sumă mai mare de 1000 de lei, restul de bani se vor duce către cazuri sociale.

La eveniment vor concerta Luna Amara, Autograf Grup şi 3:00 AM.

Acesta nu este primul eveniment organizat de Consiliul Studenţilor de la Geografie. Anul trecut ei au organizat un concurs de şah în urma căruia s-a strâns suma de 800 de lei.

Cristina Antonescu