SWIM in the Digital World – Ziua 16

UBB Radio

Participanţii la Swim au luat parte la o cină festivă, dedicată încheierii seminaruluiCea de-a şaisprezecea zi a seminarului internaţional SWIM in the digital world a debudat cu o conferinţă în cadrul căreia a fost prezentată ETMA – the European Television & Media Management Academy- de către Paul Pauwels, directorul instituţiei.

ETMA se află în apropiere de Strasbourg şi oferă cursuri de pregătire în limba engleză pentru specialiştii media de mâine, ţinând cont de dezvoltările tehnologice.

Conferinţa a fost precedată de acordarea diplomelor participanţilor acestui seminar şi de o discuţie în cadrul căreia fiecare şi-a putut exprima părerile cu privire proiectul SWIM in the digital world. Ziua s-a terminat cu o cină la Săvădisla, departe de zgomotul oraşului, unde studenţii alături de profesorii lor au avut parte de mâncare tradiţională maghiară.

Simona Sauca