Susţinătorii Universităţii au mărşăluit prin Cluj

Din oraş Sport

Suporterii Universităţii mărşăluiescAproximativ patru mii de suporteri ai Universităţii Cluj au participat astăzi la un marş în centrul oraşului, pentru a atrage atenţia cu privire la situţia în care se afla clubul la ora actuală.

Marşul s-a desfăşurat pe traseul Bulevardul Eroilor-Prefectură- Bulevardul 21 Decembrie-Piaţa Unirii-strada Memorandumului-Primărie-Piaţa “Lucian Blaga”-strada Napoca- Bulevardul Eroilor.

La marş au participat şi jucători ai “U” Jolidon şi “U” Transilvania, precum şi de la echipa de baschet “U” Mobitelco.

Printre acestea se numără şi problemele financiare, cum ar fi achitarea drepturile salariale ale jucătorilor şi neîncasarea drepturilor băneşti datorate clubului în urma transferului jucătorului Dorin Goga la FC Timişoara.

Foto: Thomas Câmpean