Studenții au colindat aseară la FSPAC

UBB Radio

Studenții au colindat aseară la FSPACCei care au fost prezenți aseară la Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării s-au putut bucura  de un recital de colinde susținut cu ocazia sărbătorilor de iarnă.

La concert au colindat  studenți din anul I, anul II și Patricia Labou.

“În calitate de studentă în anul I, mă bucur de inițiativa tinerilor jurnaliști, colegi de-ai mei, care au venit constant la repetiții putând astfel organiza ceea ce ați văzut. Având în vedere că nu am avut dirijor sau un profesor de muzică să ne coordoneze, cred că meritul tuturor membrilor din cor a fost cu atât mai mare. Mă bucur totodata că pe lângă înclinații literare, studenții de aici au și alte talente. Aș vrea în special să o menționez pe Sorana, cea care a cântat și la chitara” a declarat Delia Marinescu, student participant la spectacol.

Cei prezenți au fost primiți cu cozonac fructe și bomboane. Evenimentul a fost organizat cu sprijinul lect.univ.dr. Mihaela Mureșan.

Tincu Bogdan Constantin

Foto: Tincu Bogdan Constantin