SPORT | LPF anunță că Liga întâi se reia din 13 iunie. Programul complet al etapei a 3-a din play-off și play-out

Sport UBB Radio

După trei luni de pauză, cauzate de pandemia de coronavirus, Liga Profesională de Fotbal anunță realuarea din 12 iunie a Ligii 1 se va relua, potrivit mediafax.ro.

Primul meci de fotbal va avea loc exact în data de 12 iunie și se va disputa pe stadionul „Ion Oblemenco”, care din păcate va fi gol, din cauza restricțiilor. Meciul se va disputa între FC Botoșani și Universitatea Craiova, începând cu ora 20:00. Derby-ul etapei a 3-a. Ulterior se va disputa meciul dintre campioana României, CFR Cluj, contra vicecampioanei FCSB, în data de 14 iunie, mai exact duminică, de la ora 20:00, mai anunță mediafax.ro.

Meciurile se vor desfășura după următorul program:

Vineri, 12 iunie:

• Universitatea Craiova – FC Botoșani, ora 20:00