Societatea Studenților Europeniști a dat startul înscrierilor

Din oraş Studenti

Societatea Studenților Europeniști a organizat, în 10 octombrie, un eveniment de prezentare a organizației, destinat studenților din anul I.

Membrii biroului de conducere, precum și reprezentații celor patru departamente (Financiar, PR&Marketing, Relații Externe, Resurse Umane), au venit în fața celor prezenți cu informații despre structura organizației și despre proiectele acesteia.

La eveniment au participat și foști membri SSE, care au împărtășit din experiența proprie, încurajând participarea la activitățile ONG-ului.

Pentru cei interesați, SSE recrutează până în 24 octombrie, la sediul organizației sau online. Mai multe informații pot fi găsite pe www.sse.ro sau pe pagina oficială de facebook – SSE.

– Text & foto: Sorina Noroc