Prelegere şi film despre autism

Sănătate

Un eveniment care are scopul de a atrage atenția asupra problemelor persoanelor cu autism va avea loc joi, la Facultatea de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării. Acesta se va desfaşura de la ora 19,00 în Amfiteatrul Woodrow Wilson.

Evenimentul face parte din campania „ Autismul e o lume…” şi presupune proiecţia filmului Temple Grandin, care va fi  însoţit de o prelegere susţinută de psihologul şi terapeutul Ramona Simut şi de trei studenţi ai Facultăţii de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării din Cluj-Napoca.

Realizatorii campaniei şi nu numai, încurajează populaţia să direcţioneze din impozitul pe venit către Asociaţia Autism Transilvania.

Georgiana Hinoveanu