“Minuni și cioburi de oglindă”, după Lewis Carroll, jucat de viitorii actori ai Clujului: „Îmi iubesc colegii și o să plâng în hohote la finalul anului 3 când o să trebuiască să ne despărțim!”

Cultură Din oraş

Spectacolul de teatru “Minuni și cioburi de oglindă”, după Lewis Carroll, a fost jucat în clădirea Facultății de Teatru și Film din Cluj-Napoca, luni, 26 noiembrie, de către studenții din anul 3, clasa Mara Opriș și Ionuț Caras.

M-a surprins faptul că nu a fost o simplă piesă de teatru, ci a fost un întreg spectacol complex pentru că a avut multe momente muzicale, unde s-a văzut că îndrăgita artistă Ada Milea și-a pus amprenta, dar și un moment special de dans step, al cărui coregraf a fost Adrian Strâmtu.

Realizat de: Bogdan Ghirău