Live text/foto: CFR Cluj – Unirea Urziceni: 3-0

CFR Cluj câştigă cu 3-0 meciul disputat pe stadionul “Dr. Constantin Radulescu” cu Unirea Urziceni,  în etapa a XII-a a Ligii I.

Scorul este deschis de Traore în min. 69,  urmat de dubla lui De Zerbi, în minutele 70 şi 90.

min 90+3: O nouă ocazie pentru CFR Cluj: Bastoş nimereşte bara în urma unui şut de la 14 metri. Final de meci.

min. 90: GOL CFR !!!! De Zerbi execută perfect o lovitură liberă de la marginea careului şi reuşeste dubla. CFR Cluj-Unirea Urziceni: 3-0

min. 84: De Zerbi execută un corner, dar Peralta reia în plasa laterală

min. 82: echipa CFR Cluj pare mulţumită de rezultat, aceasta nu mai atacă poarta Urziceniului, ci preferă să aştepte în apărare

min. 76: Schimbare la CFR Cluj: iese Traore, intră Panin

min. 72: De Zerbi expediază un şut puternic de la marginea careului, dar balonul trece puţin pe lângă poartă

min. 70: De Zerbi majorează diferenţa. CFR Cluj-Unirea Urziceni: 2-0

min. 69:  GOL CFR!!!! Traore înscrie cu un şut din faţa porţii, la colţul lung, pe sub portarul Bălgrădean. CFR Cluj-Unirea Urziceni: 1-0

min. 66: Bastoş îi pasează lui Traore care în situaţie de unu la unu trage peste poartă

min. 64: Semedo scapă singur cu portarul, dar este deposedat în ultimul moment şi mingea merge în corner

min. 62: Schimbare la Unirea Urziceni: iese Arman Karamyan, intră Lupu

min. 60: Schimbare la CFR Cluj: Rada este înlocuit cu Saşa Bjelanovic

min. 59: Culio este faultat de către Petre şi obţine o lovitură liberă. Petre este atenţionat cu un cartonaş galben

min. 55: Portarul Unirii Urziceni, Bălgrădean, are nevoie de îngrijiri medicale. Acesta a intrat pe teren abia în min. 42 în urma accidentării lui Cernea.

min. 53: Schimbare la Unirea Urziceni: iese Arman Karamyan, intră Tosca

min. 52: O nouă ocazie pentru CFR Cluj: Peralta şutează din nou, de această dată puţin peste poartă

min. 51: Peralta trimite pe lângă poartă cu un şut de la marginea careului

min. 49: Bastoş trimite un şut care ajunge chiar în bratele portarului Bălgrădean

min. 46: A început repriza a doua. Schimbare la CFR Cluj- iese Hora, intră  Bastoş.

Pauză: CFR Cluj- Unirea Urziceni: 0-0

min. 45+1: Arman Karamyan bate un corner, dar mingea ajunge în braţele lui Stăncioiu

min. 42: portarul Cernea este înlocuit cu Bălgrădean

min. 37: portarul Unirii Urziceni, Cernea acuză o accidentare şi solicită îngrijiri medicale

min. 22: Rusescu, jucătorul Unirii Urziceni, primeşte cartonaş roşu pentru un fault asupra lui Piccolo şi este eliminat

min. 18: Culio bate o lovitură liberă care ajunge în braţele portarului

min. 7: ocazie pentru CFR Cluj. Rada trimite în bară

min. 1: a început partida. Oaspeţii au lovitura de start