Indonezia mai aproape de Cluj

Eveniment

Ambasadorul IndAmbasadoroneziei la Praga, Salim Said, a fost ieri, pentru câteva ore, invitatul special al Facultăţii de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării din Cluj.

Cu această ocazie, Said a ţinut studenţilor o prelegere referitoare la istoria, oamenii şi sistemul politic din Indonezia. Studenţilor le-au fost oferite cărţi de vizită, mape de prezentare şi totodată au fost invitaţi să îşi desfăşoare stagiul de practică în cadrul ambasadei din Praga.

În urma vizite ambasadorului Salim Said, biblioteca Facultăţii de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării şi-a îmbogăţit colecţia de cărţi cu un raft specializat în cultură indoneziană.

Oana Moisil

Foto: Gabriel Galgoczy