„Înalță baloane și prețuiește viața”, eveniment organizat de trei studente din Cluj

Din oraş Studenti

Trei studente de la Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării (FSPAC) organizează evenimentul „Iubesc viața pentru că”, prin intermediul căruia promovează sutele de motive de a prețui viața. Vor fi lansate baloane pe care participanții își vor scrie motivele pentru care iubesc viața.

Prin cumpărarea unui balon, contribui la strângerea de fonduri pentru susținerea liniei de apel de urgență Tel Verde. Lansarea de baloane va avea loc în data de 14 mai, de la ora 18:00, în fața Casei de Cultură a Studenților.

Evenimentul este organizat de trei studente din anul I de la FSPAC , în cadrul cursului de Comunicare Publică, în parteneriat cu ONG-ul Alianța Română de Prevenție a Suicidului. Scopul inițiativei este de a susține linia de apel de urgență antisuicid Tel Verde.

– Sorina Noroc / Sursa foto: pagina oficială a evenimentului