Expoziția de artă a absolvenților UAD va avea loc în următoarea perioadă la Cluj

Din oraş

Expoziția anuală din mediul artistic universitar național, organizată de către absolvenții de la Universitatea de Artă și Design din Cluj-Napoca, a ajuns la cea de a XII-a ediție.

Începând din data de 2 și până în 6 iulie, iubitorii de artă vor putea admira peste 3000 de lucrări care vor fi expuse în spațiul oferit de către Expo Transilvania.

Creațiile aparțin absolvenților promoției 2017 (nivel licență și masterat). Intrarea este gratuită, iar evenimentul este realizat cu sprijinul Primăriei și Consiliului Local Cluj-Napoca.

– Andreea Cătălina Bârsan / Sursa fotografiei: Pagina de Facebook Expo Transilvania Cluj