Directorul general ENEL Energie s-a sinucis

Accident

matteo-cassani

Matteo Cassani (42 ani), directorul general al Enel s-a sinucis joi, 27 noiembrie, aruncându-se în gol de la clădirea Enel.

Reprezentanții companiei Enel au transmis un comunicat de presă referitor la acest act:

„Vă informăm că astăzi a avut loc o tragedie, în care colegul nostrum Matteo Cassani, Directorul General al Enel Energie și Enel Energie Muntenia și-a pierdut viața. Nu cunoaștem circumstanțele acestui accident. O investigație a autorităților este în curs de derulare.”

Colegii lui Matteo Cassani spun despre acesta că a fost un excelent profesionist, care a ocupat mai multe funcții de conducere pe parcursul celor zece ani de când lucra în România. În comunicatul de presă Enel se arată că directorul era:

„Un om respectat de toți colegii și apreciat de clienți și întreaga comunitate. Prioritatea noastră este să fim alături de familie și colaboratorii săi apropiați.”

– Alexandra Boierean / Sursa fotografiei: zf.ro