Cluj-Napoca găzduiește un târg de cariere în domenii tehnice

Din oraş

În perioada 13 – 17 martie, Casa de Cultură a Studenților găzduiește evenimentul național JobShop®, un târg de cariere adresat studenților și absolvenților unor domenii tehnice din Cluj-Napoca. La eveniment vor fi prezenți reprezentanți ai celor mai mari companii angajatoare din domeniile tehnice.

Se anunță activități diverse, precum workshop-uri de scriere a CV-ului, simulare de interviu, vizite la companii și prezentări organizate de acestea, pentru care trebuie să te înscrii în prealabil pe www.cluj.jobshop.ro. De asemenea, vei avea posibilitatea să participi la  Open Space Technology – un tip de conferință liberă, cu subiecte și grupuri formate pe parcursul acesteia.

Programul complet al celor cinci zile poate fi accesat pe site-ul oficial al evenimentului (www.cluj.jobshop.ro). Evenimentul este organizat de BEST Cluj-Napoca.

– Sorina Noroc / Sursa fotografiei: http://bestcj.ro