Brake dance și muzică de percuție live în Parcul Central

Din oraş Eveniment

Cluj School of Public Health, în colaborare cu Transilvania Soul School şi organizaţia Cercul Întreg a încheiat compania „Mișcare pentru sănătate”, intitulată Cypher în Parc.

Transilvania Soul School împreună cu alte trupe locale de street dance s-au întâlnit pentru a susţine o demonstraţie de break dance care are ca scop promovarea unui stil de viaţă activ.

Baieții și fetele au dat dovadă de energie, originalitate în mișcări și dinamism. Ei au dansat pe muzică de percuție afrobraziliană live oferită de membrii organizației Cercul Întreg.

„Am decis să-i determinm pe toți prin intermediul acestui eveniment să facă mai multă mișcare pentru o viață mai sănătoasă”, a susținut coordonatorul departamentului Image and Development, Anca Iosub.

Evenimentul a avut drept scop atragerea atenției asupra importanței modului de viată activ și încheierea companiei „Miscare pentru sănătate”.

Veronica Borta