AUDIO | Ruth Oren a ținut un workshop pentru studeții clujeni de la FSPAC

Din oraş Studenti

Ruth Oren, profesor la Universitatea din Haifa, Israel, a susținut un workshop pentru studenții de la Departamentul de Jurnalism al Facultății de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării din Cluj-Napoca. Tema workshop-ului susținut în cadrul Zilelor Culturii Media a fost “Creating a personal photo essay”.

Studenții prezenți au putut astfel să înevețe cum anume pot să se prezinte prin intermediul imaginilor. Evenimentul s-a desfășurat pe o perioadă de trei zile. În prima zi, Ruth Oren le-a prezentat selecția sa de fotografii și a explicat  ce semnificație are fiecare. În cea de-a doua zi, studenții și-au prezentat opțiunile, iar în cea de-a treia zi participanții și-au prezentat materialele.

Realizat de Iulia Magyari

Sursa fotografiei: Iulia Magyari