AUDIO | Lansare de carte: „Alter-media. Provocari noi și vechi ale jurnalismului” de Viorel Nistor

Cultură Eveniment

Lansarea de carte din cadrul „Zilele Culturii Media” a fost organizată vineri, 19 mai, de către Facultatea de Științe Politice Administrative și ale Comunicării, Departamentul de Jurnalism. Aceasta a avut loc în clădirea FSPAC 2 de pe Strada Minerilor, nr. 85, începând cu ora 17. Evenimentul a cuprins lansarea cărții Alter-media. Provocări noi și vechi ale jurnalismului” de către Lect. univ. dr. Viorel Nistor, dar și lansări de carte ale profesorilor universitari din cadrul UBB, Universitatea Politehnică Timișoara, Universitatea de Vest Timișoara sau Grand Valley University din Michigan, USA.

Gheorghița Boriceanu / Sursa foto: Bogdan Podar