AUDIO | Interviu cu Cristian Ciolacu, tânăr basarabean, student al Academiei de Muzică “Gheorghe Dima” din Cluj

Din oraş

Muzica este forma artei care unește suflete. Ne înconjoară peste tot chiar dacă nu suntem uneori conștienți de asta. Pentru a face muzică e nevoie de multă pasiune, muncă și dedicație. Cristian Ciolacu este un tânăr basarabean, care își face studiile în anul II la Academia de Muzică “Gheorghe Dima”.

A început să facă muzică de mic copil, initial impus de soartă, însă după câțiva ani, a devenit pasionat de pian și clarinet. A cântat pe scene importante din Europa alături de colegii săi nu doar din Cluj, ci și din București. Ce se ascunde în spatele anilor de studiu muzical și ce înseamnă să îți placă ceea ce faci ne va povesti Cristian într-un scurt interviu.

– Material realizat de Olivia Bunescu