Admitere 2012 la Departamentul de Jurnalism al UBB

Educaţie UBB

Absolvenţii de liceu care au promovat examenul de Bacalaureat pot să se înscrie la Departamentul de Jurnalism din cadrul Facultăţii de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării a Universităţii Babeş-Bolyai, în perioada 16-22 iulie 2012. Înscririle se fac la sediul Facultăţii, de pe strada Traian Moşoiu 71, între orele 09.00-15.00, respectiv  09.00-12.00 sâmbătă şi duminică.

Liniile de studiu disponibile sunt:

• română- 42 locuri (buget), 156 locuri (taxă) şi 50 de locuri (învăţământ la distanţă)
  • engleză- 13 locuri (buget), 37 locuri (taxă)
  • maghiară-12 locuri (buget), 23 locuri (taxă)
  • germană- 9 locuri (buget), 6 locuri (taxă)

Pentru înscriere sunt necesare următoarele documente:

1. Fişa de înscriere (se va completa la înscriere)
  2. Chitanţa care dovedeşte plata taxei de admitere (taxa de admitere: 200RON se achită la Casieria Facultăţii în perioada admiterii)
  3. Adeverinţa sau diploma de bacalaureat  în original sau copie legalizată (aceasta se returnează candidaţilor după verificarea exactităţii completării Fişei de înscriere)

Pentru mai multe informaţii accesaţi site-ul de admitere al Facultăţii de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării