Student pentru o zi la Cluj-Napoca

Din oraş Educaţie

Ziua de 21 mai oferă doritorilor  posibilitatea de a fi studenţi, în cadrul Zilei Porţilor Deschise ale Facultăţii de Ştiinţa Mediului  din Cluj-Napoca.

Cu această ocazie sunt invitaţi elevii din ciclul liceal, împreună cu profesorii lor, să cunoască preocupările acestei instituţii şi oportunităţile pe care aceasta le oferă tinerilor.

Vizita va începe la ora 10, iar pe durata ei, vizitatorii vor avea oportunitatea de a se implica în diverse activităţi.

Programul se va desfăşura ciclic , în intervalul 10– 12 şi 12– 14, după următoarea structură: prezentarea facultăţii şi ofertei educaţionale a acesteia, vizitarea spaţiilor didactice şi a laboratoarelor şi o serie de activităţi experimentale în diferite domenii, printre care metode de monitorizare a calităţii aerului şi realizarea de hărţi tematice de mediu.

Andrada Lăutaru