Ziua roboţilor inteligenţi la Universitatea Babeş-Bolyai

Cultură Din oraş

Studenţii anului III de la Facultatea de Matematică şi Informatică din cadrul UBB Cluj organizează duminică cea de-a 4-a ediţie a UBBots 2011.

Proiectele care vor fi prezentate publicului în cadrul aceste ediţii sunt: Robot care pune gresie, Robot postaş, Robot care şterge praful, Robot care culege pet-uri de pe lac, Robot care plantează copaci, Robot care stinge incendii, Robot care trasează linii de trafic rutier, Robot care serveşte masa.

Evenimentul se va desfăşura începând cu ora 12.00 în Clădirea Campus ISE, str. Teodor Mihali, nr.58-60.

Printre organizatorii evenimentului se află: conf. univ. dr. Mihai Oltean(coordonatorul evenimentului), Ovidiu Serban, Liviu Stirb, Laura Diosa (Facultatea de Matematică şi Informatică).

Citeşte  mai multe despre:

UBBots 2010 şi vezi video

UBBots 2009