"Zilele Indulgenţei în Bibliotecă"

Cultură UBB Radio

Biblioteca Centrală Universitară "Lucian Blaga" dă şansa cititorilor restanţieri să returneze cărţile fără a plăti amenziBiblioteca Centrală Universitară “Lucian Blaga” dă şansa cititorilor restanţieri să returneze cărţile fără a plăti amenzi.

Aflată la a doua ediţie, campania “Zilele Indulgenţei în Bibliotecă” se va desfaşura în perioada 6-30 aprilie. Pentru cărţile returnate în această perioadă nu vor fi percepute amenzi. Ele vor putea fi returnate la Sediul Central din Piaţa Lucian Blaga sau la filialele din facultăţi.

Studenţii care nu vor mai returna cărţile riscă să nu li se semnenze fişa de lichidare la terminarea facultăţii.

Anul acesta sunt aşteptaţi 150 de cititori restanţieri cu aproximativ 200 de volume. Anul trecut campania s-a bucurat de un mare succes, 60% din cărţile împrumutate şi ţinute peste limită fiind returnate.

Galgoczy Gabriel

Foto:Otilia Chiş