Vizualia, un nou eveniment cultural

Cultură Din oraş

PLIANT-VIZUALIA-FATA-2015-300x248

Casa de Cultură a Studenților a organizat un eveniment dedicat artelor vizuale, numit pe scurt „Vizualia”. Acest eveniment se adresează atât studenților din mediul universitar specializat cât și celor neafiliați.

Evenimentul se va desfășura pe parcursul a două zile, respectiv 18 și 19 noiembrie 2015 și va include grafică și fotografie; expoziții personale; expoziții de grup de pictură și două workshop-uri din care unul este dedicat gravurii iar unul fotografiei.

Încadrul workshop-ului de fotografie, se vor ține trei conferințe dintre care una va fi susținută de Conf.univ.dr. Andreea Mogoș de la Facultatea de Științe Politice și Administrative și ale Comunicării, intitulată „Selfiul – gen fotografic și practică culturală”.

– Eva Apati / Sursa fotografiei: www.newscluj.ro