Victorie “nordică” la All Star Game

Sport UBB Radio

Nordul a învins Sudul la All Star Game

Nordul a învins Sudul la All Star Game, cu scorul de 145-128 (70-71), în meciul găzduit ieri la Braşov.

Clujenii Mihai Silvăşan (9 puncte), Branko Cuic (8) şi Zoran Krstanovic (10) au preluat cu succes “tactica” pentru victorie a antrenorilor Dan Calancea şi Tab Baldwin.

În cadrul aceluiaşi eveniment, Mihai Silvăşan, căpitanul echipei “U” Mobitelco a primit titlul de campion la concursul de trei puncte, cu 13 reuşite din 15 aruncari. Căpitanul studenţilor a reuşit să-i înfrunte cu success pe Andrei Mandache, Nenad Markovic şi Arvydas Cepulis.

Momentul aşteptat al show-ului baschetbalistic, concursul de slam-dunk s-a disputat în pauza mare a partidei şi a fost câştigat de Bryant Matthews de la CSU Atlassib Sibiu după o execuţie remarcabilă împotriva jucătorului piteştean David Lawrence.

Alina Solovăstru

Foto:www.u-mobitelco.ro