Victoria cu numărul şase pentru “U” Cluj

Echipa de baschet feminin a “U” Cluj  a învins cu scorul de 62 – 46 (I 23 – 11, II 15-7, III 14-16, IV 10-12) pe CSS Bega BC Dantia Timişoara, în etapa a IX-a a diviziei A, grupa A2.

În sfertul III s-a înregistrat cea mai mare diferenţă de scor, când fetele lui Covaciu au avut şi 25 de puncte în faţa celor de la Dantia Timişoara. Magda Podor a fost cea mai buna marcatoare a universităţii cu 12 puncte, topul fiind continuat de Florentina Ardeleanu cu 11 puncte şi Raluca Chioran cu 8 puncte.

“U” Cluj a trecut prin momente grele la începutul sfertului IV când au marcat doar 2 puncte în 5 minute.

Cu această victorie “U” Cluj rămâne pe primul loc în grupa A2, cu 14 puncte în 8 meciuri.