Universitatea Cluj-Napoca – Dinamo 28-40. “Studenții” rămân fără victorie după 5 etape

Sport

Echipa de handbal masculin, Universitatea Cluj-Napoca a pierdut, vineri cu scorul 40-28 (22-16), întâlnirea cu campioana actuală a României, Dinamo București, în etapa a-V-a din  liga Zimbrilor. Meciul a avut loc în sala Gheorghe Barițiu din Turda.

Dinamoviștii au controlat meciul de la început până la sfarșit, iar victoria nu a putut fi scapătă din mâini.

Cei mai buni marcatori de la Univeristatea au fost: Coman 7, Kotai, Epure și Pop cu câte 4, în timp ce la Dinamo au fost: Kuduz 10, Șandru  8, Descat și Szasz cu câte 6 reușite.

– Realizat de: Andrei Bocancea și Krisztian Bucsi