Unirea pierde cu 0-1 în faţa lui Liverpool

Unirea pierde cu 0-1 în faţa lui LiverpoolFavorită la câştigarea Europa League, Liverpool a reuşit să învingă campioana României, Unirea Urziceni, cu scorul de 1-0.

Gazdele au început partida foarte bine, iar după primele minute de joc a apărut şi prima mare ocazie de poartă. Presingul făcut de englezi s-a văzut şi în statistica, iar după primele 35 de minute, Liverpool conducea la cornere cu 10-0. La pauză, scorul a fost 0-0, în mare parte datorită portarului oaspeţilor, Arlauskis.

Repriza a doua a început tot cu gazdele în atac şi cu un stadion cantând, dar apărarea Urziceniului şi-a făcut datoria până în minutul 80, când englezii au reuşit să deschidă scorul prin N’Gog.

Scorul final al partidei a fost de 1-0, iar calificarea se va decide săptămâna viitoare, când Urziceniul va juca pe teren propriu.