UBB Radio la Parlamentul European

Din oraş Educaţie
11noiembrie 2008, 13:32

O echipă formată din studenţi şi profesori ai secţiei de Jurnalism a Facultăţii de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării va participa la prezentarea oficiala consorţiului media Euranet în Parlamentul European de la Bruxelles.

Evenimentul va avea loc mâine şi va fi prezidat de preşedintele Parlamentului European, Hans-Gert Pottering.

Studenţii participanţi fac parte din redacţia UBB Radio, partener Euranet. Proiectul este coordonat de Deutsche Welle si de Radio France International şi reuneşte posturi de radio internaţionale din 16 ţări europene şi 7 universităţi europene.

Principalul obiectiv al proiectului este construirea unei comunicări europene eficiente între cetăţenii Uniunii Europene,precum şi consolidarea sferei publice europene.

Foto: www.thomascampean.com