Theodor Paleologu va susține o conferință la Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării

Din oraş

Theodor Paleologu, cunoscut eseist, diplomat şi om politic, va susţine conferinţa „Dostoievski ca jurnalist”.

Evenimentul va avea loc vineri, 27 octombrie, începând cu ora 14.00, în sala 101 a Facultății de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării (FSPAC), aflată pe Strada General Traian Moșoiu, nr. 71 din Cluj-Napoca.

Conferinţa este organizată cu ocazia deschiderii celui de-al XVI-lea Simpozion Naţional de Jurnalism, cu participare internaţională, care are loc în perioada 27-28 octombrie, la FSPAC.

– Redacția