SWIM in the Digital World – Ziua 13

UBB Radio

În cea de-a treisprezecea zi a seminarului internaţional SWIM in the Digital World, cea de-a doua grupă de studenţStudenti participanti la seminarul SWIM au avut ocazia sa participe la un tur al orasului organizat de primaria Sibiui europeni a vizitat Sibiul, important centru cultural şi economic din sudul Transilvaniei, Capitala Culturală Europeană din 2007.

“Swim-erii” au participat la o conferinţă organizată de Adrian Bucura, şeful Serviciului Informatică din cadrul Primăriei Sibiu, care a prezentat implicarea Serviciului în programul din 2007. Adrian Bucura, şeful Serviciului Informatică din cadrul Primăriei Sibiu Studenţii au facut, de asemenea, un tur al centrului istoric al oraşului, în care au putut admira Turnul Sfatului, Muzeul Naţional Brukenthal, Casa Haller, acestea fiind doar câteva dintre principalele atracţii ale Pieţei Mari.

Mâine studenţii îsi vor reîncepe dezbaterile asupra studiilor de caz şi va fi ziua în care aceştia trebuie să îşi finalizeze proiectele pentru prezentarea de vineri, 12 iunie.

Volosciuc Iuliana